З сесії райради

На черговій сесії Сокальської міської ради розглянули вісімнадцять питань

Про стан боротьби зі злочинністю і порушенням правопорядку у місті Сокалі доповів начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ Володимир Спічак. Він, зокрема, сказав:

– З метою стабілізації оперативної ситуації, розкриття злочинів та безумовного виконання вимог Указів Президента України, наказів та розпоряджень МВС України та ГУ МВС України у Львівській області Сокальський РВ ГУ МВС України у Львівській області проводив роботу з недопущення росту злочинності, створення чіткого механізму профілактичнопопереджувальних заходів, протидії антигромадським проявам. Cтатистичні дані свідчать про те, що протягом звітного періоду у цьому році в Сокальський райвідділ надійшло 518 заяв, повідомлень та іншої інформації про злочини та пригоди (634 за аналогічний період минулого року), з 126 з яких порушено кримінальні справи по всіх лініях служб, що на 13,5 відсотка більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Збільшилася на двадцять відсотків кількість зареєстрованих тяжких та особливо тяжких злочинів. Працівники райвідділу розкрили два вбивства, чотири дорожньотранспортні пригоди, з 62 крадіжок – сорок розкрито, з восьми випадків шахрайства – чотири, зафіксовано і розкрито п`ять випадків незаконного заволодіння автомобілями і шість – хуліганства, з них – чотири розкрито. Проте дещо менше скоєно таких злочинів, як квартирні крадіжки, пограбування, незаконний обіг наркотиків та зброї, розбої. На жаль, зросла кількість злочинів, які скоїли раніше суджені, неповнолітні та в стані алкогольного сп`яніння. Територію Сокаля обслуговують п`ять дільничних інспекторів, по одному представнику сектора карного розшуку та неповнолітніх. У будинку №20 по вул. Героїв УПА є опорний пункт, де працівники міліції проводять прийом громадян. Також допомогу дільничним по охороні громадського порядку надають члени громадського формування «Безпека», яке створене при Сокальській міській раді. Вони разом з дільничними інспекторами патрулюють територію Сокаля. Згідно з моїм розпорядженням, офіцерський склад задіяний у нічний час на патрулюванні території міста. За три місяці у Сокалі скоєно 35 злочинів, з яких залишилося п`ять не розкритих. Виявлено 155 рецидивів правопорушень і притягнули всіх винних до відповідальності, тобто складено 155 адміністративних протоколів. Також ми проводили рейдові перевірки щодо дотримання графіку роботи кафе, барів. Неодноразово нам доводилось його обмежувати в деяких розважальних закладах. Працівники Сокальської міліції постійно забезпечують громадський порядок та спокій громадян. У місті ще є проблеми стосовно вуличної торгівлі. Це порушення не з`явилося сьогодні і його треба долати нам усім разом: працівникам міліції, владі, депутатському корпусу.

Начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ Володимир Спічак також відповів на запитання депутатів.

Міський голова Богдан Зарічний запитував, чому у Мостиському, Городоцькому, Яворівському, Жовківському районах працюють патрульні служби, а чому немає в нашому, чи це питання браку працівників чи штатного розпису? Керівник пояснив, що патрульної служби у штаті райвідділу немає, вона була у нас десь до 1998 року. Для організації патрульної служби має бути відповідне фінансування, розуміємо, що патрульна служба потрібна, тому наші працівники часом у свій вільний час патрулюють у Сокалі.

Депутат Ольга Петринка звернула увагу стосовно вуличної торгівлі, а також запитувала, чи складено протоколи на відвідувачів, особливо, неповнолітніх, барів «Вікторія», «Моснафта», «WOG», котрі є порушниками громадського порядку? Володимир Спічак відповів: «Це справа не одного дня. Спільними зусиллями ми поборемо вуличну торгівлю. Щодо другого питання, то тут проводимо рейди і складаємо протоколи. Але пропоную працювати разом: працівники міліції з депутатами, тоді буде кращий ефект».

Міський голова Богдан Зарічний подякував за допомогу працівникам міліції у наведенні громадського порядку та членам громадського об`єднання «Безпека».

Депутат Єлизавета Цар запропонувала, щоб подолати вуличну торгівлю у місті, залучити дільничних інспекторів із сіл, котрі добре знають мешканців своїх населених пунктів.

Юрій Товарянський нагадав про те, що «була спалена автомашина на ринку, хтось підпалив крамницю «Рукавичка», зроблено розбійний напад на мою хату, облили зеленкою будинок міського голови, можливо у нашому місті діє якесь бандитське угрупування, яке лобіює чиїсь інтереси?». «Ні, такого угрупування у Сокалі нема», – відповів головний міліціонер району.

Депутат Уляна Покидко запропонувала: «Треба, аби люди знали, за якою вулицею закріплений той чи інший дільничний інспектор, щоб мали змогу звертатися до нього». Обіцяно такий список вивісити у приміщенні Сокальської міської ради.

Голова гаражного кооперативу «Сокіл» В. Романчук жалівся на те, що понищено огорожу навколо території гаражного кооперативу, хуліганів спіймали, але до цього часу вони не покарані. Володимир Спічак пообіцяв з`ясувати це питання. Депутати запропонували очільнику міліції свою допомогу під час рейдів у вечірній час по барах Сокаля та в наведенні порядку з вуличною торгівлею.

Далі вони розглянули фінансово-економічні питання, які доповіла завідуюча економічним відділом міської ради Людмила Ділай.
Про роботу за минулий рік звітував директор КП «Сокальське водопровідноканалізаційне господарство» Тарас Рибіцький, котрий лише з минулого року очолює це підприємство, але вже є позитивні результати.

– По водозаборах замінили два насоси на свердловинах, що в цілому стабілізувало ситуацію, – відзначив він. – На станції другого підйому замінили одну ділянку аварійного трубопроводу, другу ще треба міняти, але поки що немає на те коштів. Поставили, в першу чергу з допомогою депутатів, частотний регулятор, технічний ефект полягає в тому, що нині маємо стабільний тиск в системі без допомоги машиніста. Рік тому на першій та другій КНС було по одному насосу, а резервного – ніде. Нині ж на першій і на другій КНС їх є уже по два. Чи ефективні ці насоси? Вони абсолютно неефективні. Я вам назву одну цифру. Двигун на другому КНС, є потужність 132 кіловати, а нам вистачає 25 кіловат, і виготовлений він ще… 1968 року. Але вважаю його резервним, бо якби щось сталося, то цей двигун працюватиме. Що нам ще в цьому напрямку треба буде зробити: насамперед, ту велику реконструкцію, яку планували, в яку район вклав 300 тис. грн. (це як дольова участь), а з Києва мало надійти 2 млн. 300 тис. грн. Але сталося так, що з цієї суми хіба залишилось 300 тис. грн. дольової участі. Тому ми спільно, я, як керівник підприємства, міська, районна ради, райдержадміністрація намагатимемося переконати депутатів районної ради, аби ці кошти скерували на реконструкцію КНС. Нині виготовлений новий кошторис, його вартість лише 380 тис. грн. Чому між попереднім – 2 млн. 600 грн. і нинішнім –•380 тис. грн. така велика різниця? А справа у тому, що у попередній кошторис закладали кошти на придбання найдорожчого шведського обладнання і тому вийшла така астрономічна сума. Ми плануємо поставити насоси польського виробництва, які не менш ефективні стосовно економії електроенергії, але коштують значно менше. А ще ця сума така невелика, бо всі роботи виконуватимемо власними силами, ліцензію на це маємо. Якість гарантуємо, бо робимо для себе.

Складніша ситуація по очисних спорудах. За допомогою Сокальської міської ради вдалося на приміщенні очисних споруд перекрити дах, поміняли 120 кв. м вікон. Якщо б ми цього не зробили, то цієї зими стовідсотково зупинили б очисні споруди. Зробили своїми силами аварійну ділянку колектора. Нині у нас є величезна проблема з очисними спорудами і треба вкладати у їх реконструкцію серйозні кошти. Кошторисна вартість цих робіт 200 тис. грн. Якщо очисні споруди вийдуть з ладу, то змушені будемо зупинити «Датський текстиль», про що офіційно повідомляємо їх. А інші фекалії з міста тоді доведеться напряму скидати у річку. На жаль, така нині ситуація.

Фінансова ситуація дещо покращилася порівняно з минулим роком. Це пов`язано з тим, що торік були підняті тарифи, що дало змогу збільшити дохідну частину підприємства на 100103 тис. грн. Але внаслідок підвищення тарифів на електроенергію тепер нам доводиться за неї платити більше. За рахунок підняття тарифів регулярно сплачуємо податок на додану вартість, який раніше не сплачували. Отож, сьогодні заледве покриваємо дві статті витрат: за споживання електроенергії і податок на додану вартість. Хоча збитковість зменшилася з 446 тис. грн. до 111 тис. грн.

Міський голова Богдан Зарічний запропонував депутатам міської ради, представникам різних фракцій, аби вони пояснили ситуацію своїм однопартійцям, депутатам районної ради, котрі при розподілі коштів врахували б проблему КП «Водопровідноканалізаційне господарство» та звернули увагу й на інші потреби міста. Депутати запитували п. Тараса Рибіцького про водонапірну вежу, про боржників в оплаті за воду, про встановлення лічильників вимірювання обсягу води у приватних помешканнях та інше.

Питання «Про заходи щодо збереження від пошкоджень ліній електрозв`язку на території Сокаля» депутати не підтримали. Зате одностайно проголосували за прийняття рішень: про затвердження «Положення про порядок передачі житлових приміщень гуртожитку, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаля по вул. Героїв УПА, 20 у власність громадян» та про надання дозволу на приватизацію житлових приміщень гуртожитку комунальної власності по вул. Героїв УПА, 20 в м. Сокалі. Про це доповідав міський голова Богдан Зарічний.

Депутати прийняли до відома звіт голови постійної депутатської комісії з питань бюджету Юрія Чабана, котрий, зокрема, зазначив:

– Членами постійної комісії з питань економіки і бюджету є п`ять депутатів, представники трьох найбільших фракцій, котрі мають відповідний фах і досвід роботи у бюджетній сфері. З початку роботи депутатського корпусу Сокальської міської ради шостого скликання наша комісія засідала 16 разів. За цей період розглянули 64 питання. Деякі засідання «народжувалися» в гострих дискусіях, але в кінцевому результаті ми приходили до виваженої і конструктивної думки. Затверджені на сесії рішення комісія попередньо розглядала. Серед них важливі питання в життєдіяльності міста: затвердження бюджету Сокаля на 20112012 роки та плану соціальноекономічного розвитку 20112012 роки і багато інших. За рекомендаціями комісії на сесії міської ради затвердили порядок визначення пайової участі замовників будівництва, положення про встановлення місцевого збору за місця для паркування транспортних засобів у Сокалі. Розглянуто чимало поточних питань. Завдяки прийнятим рішенням та рекомендаціям визначали пріоритети щодо соціальноекономічного розвитку міста. Ми намагалися, щоб робота комісії була максимально прозорою. Через стислі терміни, яких маємо дотримуватися згідно з бюджетним Кодексом, нам не вдалося організувати громадське обговорення бюджету міста, але основні аспекти, які його стосувалися, а також роботи комісії, висвітлювались на сторінках часопису «Голос знад Бугу», за що вдячний колективу редакції за співпрацю. Дякую також за активну роботу всім членам постійної комісії, завідувачу економічного відділу Людмилі Ділай, секретарю ради Остапу Климчуку, які багато допомагали у розробці проектів рішень.
Міський голова Богдан Зарічний подякував членам постійної комісії з питань бюджету за роботу.

Також депутати створили тимчасову контрольну комісію для перевірки діяльності суб`єктів господарювання, що здійснюють маршрутні перевезення у Сокалі. Депутати відхилили два протести прокурора на рішення сесії Сокальської міської ради. Стосовно юридичних питань, то депутат Юрій Товарянський висловив побажання усього депутатського корпусу, аби у штат міської ради ввести посаду юриста, котрий би фахово готував проблемні питання і відстоював інтереси міської ради у судах.

Депутати розглянули земельні питання, з яких доповідав землевпорядник Любомир Миколайчук, а також звернення і заяви депутатів.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews