З сесії райради

На сесії Сокальської райради оголошено догану головному лікарю району Аркадію Каліщуку

Як уже повідомляв "Голос знад Бугу", 19 травня відбулася V сесія VI скликаня Сокальської районної ради. Традиційно її розпочали з привітань депутатів, які святкували дні народження у міжсесійний період. Далі обрали робочі органи: секретаріат, лічильну та редакційну комісії.

Голова районної ради Ігор Дацюк наголосив, що з 10 травня депутати працювали у постійних комісіях, засідала президія. Питання, винесені в порядок денний сесії, опрацьовані, зауважень суттєвих немає. Голова фракції ВО "Свобода" Роман Запісоцький запропонував першим розглянути Звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з вимогою припинити міліцейське свавілля над політичними опонентами (воно, згідно з рішенням сесії, а голосували пофракційно, надруковане в попередньому номері газети). На це депутат Ігор Хом"як відповів, що це політичне питання і його не варто ставити першим, бо обговорення триватиме довго і робота сесії може затягнутися. З такою постановкою питання погодилися депутати. І ще вони одностайно домовилися жорстко дотримуватися регламенту, адже порядок денний насичений й роботи чимало.

Оскільки перших чотири питання  "Про виконання районного бюджету Сокальського району за І квартал 2011 року", "Про внесення змін до Програми соціального захисту окремих категорій населення", "Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2011 рік", "Про затвердження розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації"  активно обговорені в комісіях і на президії, депутати мали доповіді і рішення на паперових носіях, то їх розглянули швидко.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик, яка доповідала "Про виконання районного бюджету Сокальського району за І квартал 2011 року", підкреслила, що до загального фонду місцевих бюджетів Сокальського району за цей період надійшло 18207,9 тисячі гривень податків і зборів. Це більше на 3251,3 тис. грн. порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 114,4 відсотка планових призначень за три місяці. Виконання дохідної частини бюджету забезпечили 36 місцевих рад та районний бюджет. З 15 видів податків та платежів, що формують дохідну базу загального фонду місцевих бюджетів, планові показники виконано по 11ти позиціях.

Найбільшу питому вагу  85,6%  у надходженнях до загального фонду бюджету району займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 15583,3 тис. грн., що становить 109,1 відсотка планових призначень. Надходження даного податку більші від відповідного періоду минулого року на 3241,4 тис. грн.

Заборгованість по заробітній платі станом на 1 квітня ц. р. зменшилася порівняно з відповідним період минулого року на 2752,6 тис. грн. і становить 3235,6 тис. грн., це майже 300 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб… Проект рішення з цього питання підтримали 65 депутатів.
"Про внесення змін до Програми соціального захисту окремих категорій населення" доповів голова районної ради Ігор Дацюк.

Це питання розглянула і підтримала комісія з питань праці та соціального захисту населення, яку очолює Анатолій Василишин. Депутати підтримали рішення сесії. Перелік заходів Програми доповнено пунктом: "надання одноразової допомоги членам родин військовослужбовців, що загинули під час виконання інтернаціонального обов"язку в Республіці Афганістан в сумі 500,0 грн.", а в частині фінансування  "надання одноразової допомоги членам родин військовослужбовців, що загинули під час виконання інтернаціонального обов"язку в Республіці Афганістан в сумі 2,5 тис. грн.".

Наступні питання  "Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2011 рік", "Про затвердження розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації"  також обговорені в комісіях, а на комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій (голова Сергій Костюк) та президії  підтримані одноголосно.

Проте депутат Олег Кожушко хотів дізнатися, чому не виділені кошти на ремонт Стенятинського народного дому. Голова РДА Микола Мисак дав відповідь, що готуються висновки по пожежі, треба підготувати документацію на ремонт чи реконструкцію, за підсумками роботи першого півріччя це питання розглянуть і винесуть на розгляд сесії. Справедливо зауважив і голова районної ради Ігор Дацюк: аналогічна ситуація щодо Народного дому і в Сільці, тому неможливо виділяти кошти, коли відсутня документація. Підтримана поправка депутата Сергія Костюка: "РДА щомісячно подавати районній раді пропозиції на фінансування видатків районного бюджету на поточний місяць та інформацію про фінансування за попередній".

Пропозиції та зауваження вносили також депутати Роман Запісоцький, Василь Смолинець.

Збільшено загальний обсяг доходів районного бюджету на 2011 рік на 2688450 грн.

Зі звітом про діяльність за 2010 рік, стан роботи та перспективи розвитку системи охорони здоров’я району в умовах реформування виступив головний лікар Сокальської ЦРЛ Аркадій Каліщук. Він наголосив, що медичну допомогу в районі надають три лікувальнопрофілактичні заклади: Сокальська ЦРЛ на 450 ліжок, Великомостівська  на 75, Белзька  на 80, а також поліклініки (Сокальська  600 відвідувань в зміну, Великомостівська  100, Белзька  200), десять лікарських амбулаторій сімейної медицини на 560 відвідувань в зміну, сільська лікарська амбулаторія с. Тартакова (25 відвідувань), 51 ФАП, а також швидка медична допомога (торік було понад 18 тисяч викликів, в 2009 році  17612).

Для покращення роботи швидкої медичної допомоги передбачається оновлення автотранспорту, підключення активатора мовлення (це коли буде вестися запис з людьми, які викликають “швидку” і тими, хто відповідає). В медичних закладах району зареєстровано 242,5 штатних посади лікарів, а тільки 223  зайнятих.

Невідповідний рівень оплати праці в медичних працівників, відсутність житла за місцем скеруваня молодих фахівців, важкі умови праці  знижують престижність професії, зростає відтік кваліфікованих кадрів. Тому першочерговим завданням є підготовка достойних молодих працівників медичної галузі,  підкреслив А. Каліщук.  На сьогодні працює 58 пенсіонерівлікарів. Атестовано 194 лікарів.

Доповідач наголосив і на фінансуванні охорони здоров"я, здорожчанні медикаментів.

Середня заробітна плата медичних працівників становить 1492 гривні. На 27,6% зросло фінансування у 2010ому в порівнянні з попереднім.

Впродовж минулого року залучені бюджетні кошти та гуманітарна допомога на суму 560,4 тис. грн., що становить шість гривень на одного мешканця. Однією з проблем Сокальської ЦРЛ є оновлення матеріальнотехнічної бази, створення комфортних умов для пацієнтів та медперсоналу.

У 2010ому проведено ремонтів більш як на мільйон гривень: пологового, дитячого, операційного відділень, дахів інфекційного, терапевтичного корпусу, Великомостівської лікарніта поліклініки, Угнівського нарковідділу, Белзької лікарні та ін., Скоморохівської та Савчинської амбулаторій. Придбано також обладнання і апаратури більше як на мільйон гривень.

А. Каліщук доповів й про демографічну ситуацію. За 2005-2009 рр. спостерігається позитивна динаміка народжуваності, хоча торік був невеликий спад. У 2010 р. народилося живими 1029 дітей (в 2009 р. – 1129). Низький рівень народжуваності в містах.

У 2010 р. померло 1370 людей, що на 22 особи менше, ніж у 2009ому. Зменшився й природній приріст. В районі продовжується розвиток сімейної медицини. Кількість закладів зросла, неперепрофільованою залишилася тільки амбулаторія у Тартакові.

Головний лікар Сокальської ЦРЛ також детально розповів й про проблеми медичної галузі району. Серед них, слабка матеріальнотехнічна база, недостатнє виділення коштів для лікування хворих у сільській місцевості, ремонт лікувальнопрофілактичних закладів, що знаходяться в старих пристосованих будинках тощо.

Далі депутати запитували головного лікаря Сокальської ЦРЛ А. Каліщука. Тарас Стародуб  про ситуацію з Белзькою лікарнею, Олег Кожушко  чому не подали до районної ради програми про реформування медичної галузі району, Євген Марфюк  про лікарів сімейної медицини, Василь Смолинець  про невиконання рішення районної ради по аптеці "Аніс", а також по кухні дитячого харчування, Тарас Личко  про неналежний стан поліклініки у Великих Мостах, немає водовідведення, рентгенкабінету (проблема для цієї зони), Світлана Мусій  про проведення медоглядів дітей в навчальних закладах, Василь Панченко  про ефективність лікування при недостатності коштів.

Співдоповідь зробив голова комісії з питань молодіжної політики, охорони здоров"я, фізичної культури та спорту Сергій Касян. Він, зокрема, підкреслив, що дане питання обговорено на засіданні комісії. Не був представлений звіт про роботу та програма розвитку медичної галузі. Члени комісії за проект рішення проголосували так: 5  "за", 3  "проти", 2  "утрималися". Вирішили поставити на розгляд сесії.

С. Касян відзначив, що реформа проходить непідготовлено. Був графік реформування, в якому чітко записано: створення міжвідомчої групи  не виконано. Лікарі хотіли дискусії, вона проходить тільки на "п"ятихвилинках" у формі повідомлення, інформації. А план має бути об"єднаний думками всіх  і лікарів, і влади. Він також критично поставився до того, що ще не відкрито амбулаторію сімейної медицини у Тартакові. На це є добра воля і громади, і сільського голови. Нема ініціативи. Щодо приміщення амбулаторії сімейної медицини у с. Острів вже депутат Петро Пилипчук своїми зусиллями розробив кошторис, потрібно виділити 30 тис. грн. І знову немає ініціативи.

Створення госпітального округу на базі Червоноградської лікарні  велика загроза охороні здоров"я Сокальщини. Ми не готові і нема програми розвитку медичної галузі Сокальщини. Чимало людей лікуються за межами району. 330 з 1029 народжених дітей народилося саме там.
Сергій Касян відповів на запитання депутатів Марії Поліщук, Олега Кожушка, Михайла Веклина, Катерини Захаревич, Тараса Личка.

Голова райдержадміністрації Микола Мисак сказав, що медичне обслуговування населення  делегована державою функція і відповідальність на місцях лежить на трьох суб"єктах: управлінні охорони здоров"я ОДА, районних адміністраціях і радах. Щодо фінансування, то ситуація складна і це однозначно сьогодні звучало. Коли ми формували бюджет цього року, то для того, щоб зберегти нашу медицину в тих параметрах, які маємо, забрали кошти в інших.

Перший етап реформування виконали, другийтретій не робляться і бачимо наслідки цього. Фінансування медичних установ повинно проходити через медичну раду. Всі пропозиції розглядатимуть за поданням головного лікаря і медичної ради. Торік виділяли кошти на Великі Мости, але там серйозна проблема і нам спільно потрібно над нею працювати. Така ж ситуація щодо амбулаторій Тартакова і Острова. Чи п"ятсот тисяч треба чи більше  не можна сказати, на це потрібна проектна документація. На превеликий жаль, торік цього зробити не спромоглися. Тому нині потрібно працювати над даним питанням. Щодо госпітальних округів, не думаю що Червоноград перебере обслуговування населення. Адже ставити людей в черги  на це ніхто не піде. Ми повинні контролювати ситуацію, щоб мешканці Сокальського району одержували належне медичне обслуговування.

Мав слово й заступник начальника Головного управління охорони здоров"я ОДА Андрій Голдун. Він говорив про реформування галузі, надання якісної медичної допомоги, підкресливши, що охорона здоров"я має людський і матеріальний фактори. Сокальська ЦРЛ, за його словами, в загальних показниках рейтингу в області знаходиться між 10 і 15 місцем. Це добре. А от по рейтингових показниках з фінансування на одного мешканця 22 місце з 27. Це вже гірше.

Запитували представника області Ігор Хом"як, Олег Кожушко, Тарас Личко.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб сказав:

– Керівництво лікарні безвідповідально поставилось до підготовки сесії. Матеріали представили несвоєчасно і у не повному обсязі. Лікарня діє на основі нормативних законів та актів, які повинні враховувати. А також має Статут комунального закладу, який затверджений районною радою. Сьогодні Статут потребує дуже великого опрацювання, а, можливо, й нової редакції. Керівництву надіслали п"ять листів, просили подати документи. Але реагування не було. Матеріали поступили лише в переддень сесії о 17 годині, то як їх можна було поширити серед депутатів?

На думку В. Чуба не виконано плану графіка реформування медичної галузі на 2010-2014 рр. Програму мали обговорити до 1 травня, але ж знову цього не сталося. Доповідач роботу головного лікаря оцінив незадовільною.

Депутати Ігор Хом”як, Євген Марфюк оцінили роботу головного лікаря незадовільною, Ігор Макачка  задовільною.

Депутат Ярослав Вітик підкреслив, що на охорону здоров"я немає скарг. Працює десять з одинадцяти амбулаторій сімейної медицини… Чому медицина так погано забезпечена медикаментами в сільській місцевості?,  сказав він.  Давайте запитаємо себе: ми тут затверджуємо бюджет, виділяємо кошти, а їх недостатньо на медицину, адже постійно зростає вартість ліків… Потрібно було зустрітися з трудовим колективом, послухати думки людей, а ви критикуєте, що лікарня не працює. Враховуючи недоліки у підготовці питання, фракція ВО "Свобода" прийняла рішення не брати участі в цьому голосуванні.

Свої думки також висловили Микола Пасько, Ярослав Гаврилів, Олег Кожушко, Роман Запісоцький.

Голова районної ради Ігор Дацюк, зокрема, сказав:

– В першу чергу хочу подякувати лікарям, фельдшерам, медсестрам, санітаркам, допоміжному персоналу за їхню нелегку жертовну працю. Галузь охорони здоров"я в державі потребує реформування. На жаль, бодай якої концепції реального розвитку немає. Якщо ми тупцюватимемо на місці, чекатимемо, що згори щось зроблять, принесуть на блюдечці, марно. Потрібно нам самим давати собі раду.

Розвивати матеріальнотехнічну базу, зміцнювати інфрастуктуру, закуповувати необхідне обладнання, вдосконалювати роботу відділень, аби наші люди не шукали допомогу у Львові, Луцьку, Червонограді, Нововолинську. Більше одного мільйона гривень платимо за лікування наших хворих в інших містах, а кілька років назад 450 тис. грн. Розумію, що збільшується вартість харчування, ліків, проте…

Є проект рішення, на президії районної ради були внесені пропозиції до цього проекту, їх підтримала переважна більшість членів президії (10  "за", 2  "утрималися"). Не йдеться про зняття з роботи головного лікаря. Як депутат, хочу бачити світло в кінці тунелю, як розвиватимемо галузь.

Не маємо права допустити, аби в майбутньому в нас скорочували заклади охорони здоров"я, штатний розпис медиків, і ми зійшли на маргінес.

Маємо гіркий досвід  відділення поштового зв"язку, Укртелекому нині в Червонограді – а це майно, робочі місця, податки  не маємо права цього допустити…

Із заключним словом виступив головний лікар Сокальської ЦРЛ Аркадій Каліщук, який подякував за конкретні пропозиції.

За основу проекту рішення проголосувало 52 депутати. Потім відбулося голосування по пунктах і в цілому зі змінами за нього проголосувало 39 депутатів. В ньому, зокрема, записано: "роботу головного лікаря Сокальської ЦРЛ А. Каліщука за результатами діяльності за 2010 рік, неналежний стан роботи та у зв"язку з відсутністю Програми розвитку галузі охорони здоров"я до 2015 року визнати незадовільною; на підставі ст. 147 КзпП України та Статуту комунального закладу Сокальської районної ради "Сокальська центральна районна лікарня" за неналежне виконання посадових обов"язків відповідно пунктів 6,10 та 6,15 Статуту головному лікарю КЗСРРЛО "Сокальська ЦРЛ" Каліщуку Аркадію Онуфрійовичу оголосити догану".

Про стан автомобільних доріг загального користування на території району і заходи щодо їх покращення, утримання та ремонту доповів начальник філії "Сокальський райавтодор" Володимир Квартирук, який розповів про структуру дорожнього господарства, підкресливши, що виконують роботи на замовлення Служби автомобільних доріг Львівської області.

– На цей рік нам запланували один мільйон двісті тридцять тисяч, а це недостатньо для ремонту доріг,  сказав виступаючий.  За нами закріплено 473 кілометри доріг, це найбільше в області. Територіальні мають 74 км, обласного значення  102 км, районного  296 км.

При обмеженому фінансуванні виконати всі роботи по ремонту цих доріг неможливо. Тому, що кілометр нашого капітального ремонту коштує мільйон шістсот тисяч. На сьогоднішній день займаємося тільки поточним, тобто ліквідацією аварійної ямковості. Один квадратний метр коштує двісті гривень.

У філії працює два виконроби, у яких поділені між собою обов’язки  кожен має майже по 240 кілометрів доріг. За такі кошти неможливо їх обслуговувати. Чи можна знайти додаткові? Все залежить від фінансування, яке проводить Служба автомобільних доріг.

За виділені кошти ми можемо утримувати 43х працівників на триденному робочому тижні. Фінансування критичне. В облавтодорі, в першу чергу, кажуть зробити під’їзди до району  з Червонограда через Бендюгу до Сокаля. Виділяють асфальт тільки нам і Пустомитівському району.

Вишукуємо кошти по радах, щоб працювати п’ять днів на тиждень, а то люди порозбігаються від нас. Середня зарплата по філії становить 1753 гривні, сплатити податки й залишиться 1200. Чи захоче механізатор працювати за такі гроші? Звичайно, ні.

За січень-квітень виконання робіт філією становить 827 тисяч гривень при плані мільйон двісті. Залишається 400 тисяч. Їх можна освоїти за тиждень чи місяць. А потім зупинимося.

Філія "Сокальський райавтодор"  прибуткова (70 тис. грн. з початку року). Було сказано й про виробничі запаси й про те, що на сьогодні працює 43 особи, хоча два роки тому було 85. В першому кварталі використано 827 тис. грн. "Ми є виконавцями, дають гроші  працюємо",  підкреслив В. Квартирук.

Депутати Ігор Хом"як, Олександр Тимчук, Роман Монастирський, Микола Пасько, Марія Поліщук, Богдан Красько, Богдан Трибушок, Михайло Вербінець, Ярослав Піхоцький, Петро Пилипчук, Олег Іванчина запитували виступаючого про ремонт відповідних відтинків доріг Червоноград-Перетоки, Скоморохи-Роятин, Тартаків-Переспа та ін., їх стан, самооцінку роботи, про долю Белзького асфальтного заводу, чи має райавтодор техніку, про місячний оклад праці. Зокрема, депутат Роман Монастирський сказав, що з кожним роком збільшуються витрати на запчастини для "Школяриків", які перевозять учнів до шкіл, і все це через погані дороги. А депутат Олег Іванчина зауважив, що тільки чув про ремонт інших доріг, а не в нашому районі. "Скажіть, що робите тут, на Сокальщині. Не маєте ні грейдера, ні грейдериста. В оману вводите людей,  продовжив він.  Ми будемо "розпинати" виступаючого, а нічого "не виб"ємо".

Слово мав також заступник начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області Володимир Безпалов:

– Приємно що ви запрошуєте нас щорічно, ставите складні запитання. Ми багато виносимо з цього спілкування, стараємось зробити щось на краще, але не все від нас залежить. Чому? Такий стан доріг  проблема не сьогоднішнього дня, а десятирічної давності. Саме тоді прийнято рішення про зміну порядку фінансування дорожньої галузі. Якщо до 2000ого вона розвивалася, то після  виживає. Тому, що обсяги виконання робіт впали в десятки разів. Ми підтримуємо мережу для того, щоб був проїзд по дорогах.

Він назвав ряд проблем стану сьогоднішніх доріг, які збудовані 30-40 років тому. Не проводився капітальний ремонт майже тридцять літ. 95% автомобільних доріг недостатньо фінансуються, є зношені основні фонди. А це не тільки дороги, але й штучні споруди, мости. Стараються їх підтримувати в задовільному стані. З 2000ого автодороги фінансуються з держбюджету, обсяги  мізерні. Для покращення їх стану з 2004 р. залучають кредитні ресурси.

Депутати Василь Смолинець, Олег Кожушко, Василь Бойко, Володимир Чуб. Ігор Хом"як, Юрій Круглій, Олег Іванчина, Микола Пасько, Роман Монастирський, Анатолій Василишин "засипали" і Володимира Безпалова запитаннями. Вони, в основному, стосувалися "бригад чайників", плану ремонту доріг у районі, прибирання придорожніх смуг, залучення приватних структур, актів виконаних робіт та ін. А Анатолій Василишин запитав: "А що на Волині  інша держава? Там дбають про фаховість виконання робіт. А в нас асфальт кидають у ямки, в яких пилюка, не засмолюють".

Голова комісії з питань промисловості, підприємництва, комуналь ного майна, інфраструктури, зовнішньоекономічної та транскордонної діяльності Роман Сташкевич у співдоповіді наголосив, що нема що говорити про проблему, коли не застосовується технологія культури виробництва. Чайником, віником, шуфлею і катком дороги не заасфальтуєш. Він навів приклад Волині, де дорожники гордяться своєю працею.

Позиція ж комісії – робота незадовільна".

В цілому за проект рішення проголосувало 53 депутати. В ньому, зокрема, записано: "визнати роботу філії "Сокальський райавтодор" незадовільною та звернутися в ДП "Львівський облавтодор" щодо недоцільності перебування на посаді начальника філії "Сокальський райавтодор" В. Квартирука. Депутати районної ради звернулися до Львівської ОДА та Кабінету Міністрів України з приводу катастрофічного стану автомобільних доріг загального користування державного значення (буде надруковано в "Голосі знад Бугу"). Затверджено текст й

Звернення депутатів районної ради до обласної ради щодо виділення з обласного бюджету субвенції на капітальний та поточний ремонти доріг на території району.

Зі звітом про роботу закладів культури в сільській місцевості виступила начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Фарин. Вона розповіла як працюють Народні доми та бібліотеки в селах, про кількість творчих працівників, їх навантаження, забезпечення музичними інструментами та апаратурою, а також про план надходження коштів від дискотек (виконання за перший квартал цього року). Доповідач детально зупинилася на проведених торік роботах у закладах культури. Зокрема, кошти були виділені на капітальний ремонт Народних домів сіл Карів, Ільковичі, Стремінь, Романівка, Зубків. Заболоття, Стаївка, Боб"ятин, Войславичі, встановлення вікон та дверей в бібліотеках Стенятина, Реклинця, Ульвівка, Переспи, Тартакова, Савчина, Себечева та ін.

Л. Фарин наголосила, що понад тисячу учнів навчаються в мистецьких школах. А нещодавно учениця Тартаківської школи Соломія Мартинюк посіла четверте місце на Міжнародному конкурсі фортепіаністів.

Детально вона й відповіла на запитання депутатів Олега Піддубчишина, Ігоря Хом"яка, Катерини Захаревич, Ігоря Сметани, Миколи Паська, Богдана Трибушка, Романа Монастирського, Володимира Чуба, Анатолія Василишина, Василя Смолинця, які хотіли знати про роботу Народних домів Карова, Стенятина, Ванова, Пісочне, критерії штатних одиниць в закладах культури, фонди сільських бібліотек, співпрацю з освітніми округами…

Звіт було одноголосно затверджено і прийнято відповідне рішення, в якому, зокрема, рекомендовано відділу культури та туризму, РДА та районній раді сформувати базову мережу закладів культури у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України та подати на затвердження районній раді; розробити та здійснити заходи з забезпечення опалення в закладах культури у сільській місцевості; забезпечити здійснення заходів з дотримання вимог протипожежної безпеки та програми енергозбереження; при формуванні програм соціальноекономічного розвитку району передбачити кошти для проведення реконструкцій та капітальних ремонтів приміщень закладів культури у сільській місцевості, комп"ютеризацію сільських бібліотек та ін.

Далі депутати заслухали інформацію про роботу по впорядкуванню правового статусу і використання об’єктів нерухомості спільної комунальної власності територіальних громад району, яку доповів начальник відділу управління комунальним майном Тарас Кравчук.

Надано дозвіл на списання автомобіля ЗАЗ1102 Сокальському районному територіальному центру соціального обслуговування, припинено юридичну особу Сокальського районного агропромислового управління інвестицій та капітального будівництва "Райагроінвест" шляхом ліквідації.

Далі депутати проголосували за передачу сокальського кінотеатру  “Мир” у концесію, умови передачі якого затвердять на наступній сесії.

А ось щодо припинення юридичної особи КП "Сокальська районна кіновідеомережа" шляхом ліквідації виникли дебати. Директор КП "Сокальська кіновідеомережа" Михайло Саноцький сказав, що є заборгованість до Пенсійного та інших фондів, по зарплаті. Торік було показано 118 кіносеансів, цього року  вже 56.

Думки з приводу цього питання висловили голова районної ради Ігор Дацюк, депутати Лариса Фарин, Роман Монастирський, Ігор Хом"як, Василь Смолинець, Тарас Стародуб, голова РДА Микола Мисак, заступник голови районної ради Володимир Чуб.  Рішення щодо ліквідації КП "Сокальська кіновідеомережа" не було прийняте. 

Розгляд наступних усіх питань пройшов швидше і всі вони були підтримані у сесійній залі.

Це такі:

"Про надання дозволу на продовження терміну дії договорів оренди приміщень, що знаходяться в оперативному управлінні КЗ СРРЛО "Сокальська ЦРЛ";

"Про надання дозволу на оренду приміщень, що знаходяться в оперативному управлінні КЗ СРРЛО "Сокальська ЦРЛ";

"Про надання дозволу КЗ СРРЛО "Сокальська ЦРЛ" на списання медичного обладнання та автомобіля УАЗ3152";

"Про передачу в комунальну власність територіальної громади Стенятинської сільської ради будівлі школи (старого корпусу) в с. Стенятин";

"Про передачу  в комунальну власність територіальної громади Великомостівської міської ради частини будівлі гаражу в м. Великі Мости";

"Про передачу в комунальну власність територіальної громади Переспівської сільської ради котла та будівель №1 і №3 школи (майстерня) в с. Переспа";

"Про перейменування навчальних закладів (Лещатівської загальноосвітньої школи I ступеня в Лещатівський навчальновиховний комплекс Загальноосвітня школа I ступеня  дитячий садок; Глухівської загальноосвітньої школи I ступеня в Глухівський навчальновиховний комплекс Загальноосвітня школа I ступеня  дитячий садок);

"Про скасування регуляторних актів районної ради";

"Про безоплатну передачу основних засобів та малоцінних швидкозношуваних предметів районної ради";

"Про внесення змін до рішення виконавчого комітету районної ради народних депутатів від 25 грудня1990 р. № 334 "Про оформлення права власності та реєстрацію житлових будинків (по розгляду заяви мешканки с. Куличків А. М. Бучми)".

"Про звільнення від сплати податку з доходів фізичних осіб В. М. Стельмаха (Сілецька сільрада) в частині, яка надходить до районного бюджету";

"Про затвердження нової редакції статутів фельдшерськоакушерських пунктів району";

"Про затвердження Положення про порядок закріплення майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району, за підприємствами, установами та організаціями на праві господарського відання чи оперативного управління та типових договорів";

"Про затвердження положення про оренду майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад району";

"Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна, що належить до спільної власності територіальних громад району";

"Про затвердження Положення про порядок надання пільг з плати за оренду майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст району";

"Про скасування рішення районної ради №106 від 22 березня 2007 р.";

"Про розгляд запитів і звернень депутатів Сокальської районної ради”.

Потім до порядку денного було внесено питання про розгляд звернення, проект розглянули як рішення. Депутати внесли пропозицію, яку підтримали, щоб його надрукувати в "Голосі знад Бугу" з пофракційним голосуванням (див. число газети за 24 травня).

Заступник голови районної ради Володимир Чуб зачитав також звернення фракції ВО "Батьківщина"  про можливість відкриття книгарні, де б реалізовували українські книжки; депутатське звернення Ігоря Плечіня  про виділення коштів на встановлення вікон в школі с. Варяж; звернення облради про події 9 травня у Львові; запити депутатів О. Кожушка, В. Смолинця і відповіді на них, які стосувалися виділення квартири прокурору району; Ярослава Піхоцького  про неналежно проведену інвентаризацію та оцінку майна ВАТ "Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів"; звернення комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села щодо державної фінансової підтримки аграрного сектора у 2011 році (буде надруковано в газеті). Тарас Стародуб зачитав запит до прокурора району щодо розпаювання майна в колишньому господарстві ім. Івана Франка.

У "різному" виступили депутати Олег Кожушко, Василь Смолинець, Галина Майструк.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews