З сесії райради

Самодостатні територіальної громади

17 грудня 2015 року у Белзькій міській раді відбулося перше засідання робочої групи з питань проведення аналізу ресурсного потенціалу Белзької об'єднаної громади Сокальського району у рамках проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області», що реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” та співфінансується в рамках проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».

З метою ефективної реалізації проекту та напрацювання якісного аналітичного документа, згідно з розпорядженням голови Сокальської районної ради була створена робоча група, співголовами якої є голова Сокальської районної ради, заступник голови Сокальської районної державної адміністрації, голови місцевих рад, експерти. Участь у засіданні взяли місцеві громади, що потенційно складатимуть Белзьку об’єднану громаду, представники місцевих рад, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, директор Сокальської Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк, експерти проекту Петро Жук та керівник офісу реформ Віталій Корецький.

Розпочав робочу нараду голова Белзької міської ради Олексій Макух, який привітав усіх та подякував за те, що знайшли можливість взяти участь у роботі засідання робочої групи, адже тема об’єднання є на часі та важливою з огляду на перспективу.

Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко подякував Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” та Сокальській Агенціі за те, що працюють в цьому напрямку, повідомив, що Сокальська районна рада не стоятиме осторонь, а сприятиме реалізації цього проекту, оскільки питання об’єднання громад надзвичайно важливе. І нам усім потрібно вчитися як впроваджувати децентралізацію, згідно з рішеннями уряду.

Керівник проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області» Іванна Качмарик-Ярема, зазначила, що основна мета проекту надати обраним об'єднаним громадам можливість реально оцінити свій потенціал у новому складі, допомогти в формуванні перспективного плану розвитку громади, який дасть можливість поступово розвивати цей потенціал та залучати інвестиції для розвитку території.

Директор Сокальської АРР Ганна Костюк проаналізувала стан справ потенційної об’єднаної громади. Вона наголосила: «Цей проект – гарна нагода для усіх нас отримати нові знання, і добру експертну оцінку фахівців. Головне, що ми спільно зробимо економічний аналіз можливостей об’єднаної громади, та перелік завдань, які вона зможе вирішити. Важливим є те, що у Белзької об’єднаної громади є свої переваги – це близькість до кордону, а в майбутньому організація пішохідного чи автомобільного переходу cприятиме створенню відповідної інфраструктури, підприємницької активності; велика площа земельних угідь – це і податки, і підприємства користувачі. На території цих громад є перспектива будівництва нових вугледобувних підприємств – (Домашів, Тяглів), а, отже, податкові надходження; наявність діючих вугледобувних підприємств; відсутність значних екологічних проблем; наявні інші корисні копалини. Тому важливо вивчити досвід, зокрема, у Львівській області та найближчих сусідів, де є уже громади,  які оформили статуси, та провели вибори у статусі об’єднаних громад. Іх перші «гливкі млинці», перші проблеми треба врахувати та найти шлях їх уникнення. Даний проект є інвестицією в знання громади, які лише примножуватимуть їх капітал».

Як повідомив Петро Жук, «процес формування нової системи адміністративно-територіального устрою, розвитку й наповнення реальним змістом місцевого самоврядування в України є безальтернативним. Разом з тим створення самодостатніх територіальних громад потребує попереднього грунтовного аналізу їх ресурсного потенціалу, оцінки фінансово-бюджетних можливостей та перспектив розвитку. Для накреслення плану наступних дій потрібно усе добре проаналізувати, щоб врахувати всі «за» і «проти». 

Провідний експерт проекту, керівник Офісу реформ Львівщини Віталій Корецький зауважив, що, проаналізувавши ресурси громади, можна об’єктивно оцінити не лише можливості громади, а й передбачити бар’єри, які перешкоджають максимальному використанню фінансового, природнього, адміністративного та людського капіталу. У свою чергу, експерт проекту представив структуру проведення аналізу ресурсів Белзької територіальної громади та механізми напрацювання аналітичного документа.

Присутні представники органів місцевого самоврядування, які потенційно можуть бути об’єднані у Белзьку територіальну громаду, пробували скласти алгоритм дій щодо реалізації проекту та виготовлення аналітичного документа «Ресурсний потенціал Белзької територіальної громади», який надалі стане вихідним пунктом для формування плану розвитку громад. 

Любов ПУЗИЧ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews