З сесії райради

Сокальська районна рада приймає не тільки соціально-економічні, але і політичні рішення…

Як уже повідомляв «Голос з-над Бугу», 12 вересня в сесійній залі районної ради відбулася XV позачергова сесія VІ скликання районної ради.
Порядок денний був сформований з таких питань: Про звільнення Аркадія Каліщука з посади головного лікаря комунального закладу Сокальської районної ради «Сокальська центральна районна лікарня»; Про суспільнополітичну ситуацію в районі; Про створення тимчасової контрольної комісії із запобігання порушенням виборчого законодавства.

На початку роботи сесії депутати затвердили лічильну та редакційну комісії.

Пропозиції та зауваження до першого питання вносили депутати Олег Кожушко, Ігор Хом’як, Василь Панченко, Юрій Круглій, Володимир Чуб, Микола Пасько, Василь Козира.

Голова районної ради Ігор Дацюк, зокрема, підкреслив, що керівник лікарні написав заяву на звільнення за власним бажанням, і згідно з законодавством, протягом двох тижнів треба прийняти рішення. Голова райдержадміністрації, депутат Наталія Карташова підтвердила, що «Аркадій Каліщук написав заяву за власним бажанням, бо ми знаємо, що він хворів і продовжує хворіти. Тобто, давайте не будемо робити з цього проблеми. Нехай людина будує свої плани на майбутнє… Ми працюємо згідно зі Статутом. Подання на призначення і на звільнення, згідно зі Статутом, здійснює голова райдержадміністрації. Тому є подання, є погодження головного лікаря облздороввідділу, давайте проголосуємо… А Статут комунального закладу районної ради «Сокальська центральна районна лікарня» нормальний, пройшов експертизу, тож потрібно працювати згідно з буквою закону».

Проект рішення районної ради вцілому підтримало 63 депутати. У ньому говориться: «Відповідно до Господарського кодексу України, статті 38 Кодексу законів про працю України, пункту 7 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 6.2., 6.3., 6.4., 6.5. Статуту комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня», на підставі заяви Каліщука А. О. та подання голови Сокальської районної державної адміністрації Карташової Н. П., враховуючи погодження Головного управління охорони здоров`я Львівської ОДА і рекомендації постійної комісії з питань молодіжної політики, охорони здоров`я, фізичної культури та спорту, Сокальська районна рада Львівської області, вирішила:

1. Звільнити з посади головного лікаря комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» Каліщука Аркадія Онуфрійовича за власним бажанням.

2. Доручити голові Сокальської районної ради Ігорю Дацюку видати розпорядження про звільнення з посади головного лікаря КЗСРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» Каліщука Аркадія Онуфрійовича за власним бажанням.

3. Доручити голові Сокальської районної ради Ігорю Дацюку видати розпорядження про призначення виконуючим обов’язки головного лікаря КЗСРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» Вітика Ярослава Івановича.

4. Відділу управління комунальним майном районної ради (Тарас Кравчук) з метою приведення до вимог чинного законодавства та забезпечення демократичності та прозорості призначення керівника КЗСРРЛО «Сокальська районна лікарня» до чергової сесії районної ради:

4.1. Розробити та подати зміни до Статуту КЗСРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» та Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад Сокальського району, укладення та розірвання з ними контрактів.

4.2. Спільно з депутатською комісією з питань молодіжної політики, охорони здоров`я, фізичної культури та спорту розробити умови відбору кандидатів та процедуру призначення на посаду головного лікаря комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня».

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію з питань молодіжної політики, охорони здоров`я, фізичної культури та спорту».

З другого питання – «Про суспільно-політичну ситуацію в районі» – виступив голова районної ради Ігор Дацюк. Він зачитав проект рішення позачергової сесії, в якому сказано: «У зв’язку з прийняттям Президією Сокальської районної ради заяви «Про суспільно-політичну ситуацію в районі» від 3 вересня 2012 р., Сокальська районна рада Львівської області, вирішила:

1. Підтримати заяву Президії Сокальської районної ради «Про суспільнополітичну ситуацію в районі».

2. Висловити _______ (недовіру, зауваження, пропозиції) голові Сокальської районної державної адміністрації Карташовій Н. П.

3. Скерувати рішення районної ради голові Львівської ОДА, Президентові України для реагування.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради».

 

Депутат Ігор Хом’як підкреслив, що на Президії районної ради йшлося про те, щоб обговорити питання суспільно-політичної ситуації в районі.
Ігор Дацюк: «Це  пропозиція двох фракцій. Згідно з нашим регламентом, депутат чи фракція мають право подати пропозиції чи проект рішення, а ми зобов’язані включити їх у порядок денний. Якщо фракція прийняла рішення, це її право. А право депутатів – голосувати чи ні».
Заступник голови районної ради Володимир Чуб наголосив, що другий пункт формулюють таким чином, що депутати йдуть у фракції, обговорюють, висловлюють свою позицію, адже в кожного вона інша, приходять, обговорюємо, тобто йде нормальний демократичний процес.

Президія прийняла таке рішення.

Ігор Дацюк поставив цей проект рішення на голосування за основу. 54 – «за», 1 – «утримався», 1 – «проти».

В. Чуб зачитав Заяву Президії Сокальської районної ради (надрукована у №37 «Голосу знад Бугу»). Голова районної ради сказав, що 12 із 17 членів Президії, які були присутні, проголосували за Заяву.

Пропозиції вносили депутати Василь Панченко, Василь Козира, Ігор Хом’як, Юрій Круглій.

Голова районної ради І. Дацюк поставив на голосування перший пункт проекту рішення. Проголосували: «за» – 54 депутати, 2 – «утрималося», 1 – «проти».

Щодо другого пункту проекту рішення виникла дискусія. Голова фракції ВО «Свобода» у районній раді Тарас Стародуб зачитав заяву фракції ВО «Свобода» у районній раді. Подаємо її повнотекстово:

«Сьогодні надзвичайно напружена суспільно-політична ситуація в Україні. Не є винятком і наш Сокальський район. Адже українофобський режим Партії регіонів будьякою ціною прагне залишитись при владі і довести до логічного завершення їхні антиукраїнські акції. А саме, остаточно довести до економічного та соціального зубожіння українську націю та остаточно зліквідувати основу всього українського.
Адже ми стали свідками небаченого українофобського свавілля нащадків катів українського народу, які збагатились, економічно визискуючи українців, перетворюючи нас на безмовне та бездуховне бидло. Порушуючи Конституцію України та посягаючи на територіальну цілісність української держави проголосували за ганебні Харківські угоди. Сьогодні в ХХI ст. в Україні набрали розмаху політичні переслідування інакомислячих, як наслідок з’явились політичні в’язні. Новітні валуєви відкрито та ганебно нищать українську мову, як основу української нації. Сьогодні вбивають за те, що ти українець, розмовляєш українською мовою, та прагнеш жити в українській Україні.
Тому зараз для них основне завдання сфальшувати вибори, немає значення, які методи будуть використовуватись – головне результат – залишитись при владі.

Перші відкриті ознаки фальшування виборів розпочались формуванням ОВК, де «долею жеребу» рахувати голоси українців будуть українофоби з промосковських партій, на кшталт партії «Політики Путіна». Для успішної фальсифікації виборів «регіонали» на місцях укріплюються своїми перевіреними кадрами для використання адмінресурсу через тиск, залякування та шантаж.

Так, в нас, у Сокальському районі, нещодавно відбулось чисто політичне призначення на посаду голови РДА Наталії Карташової – яскравого представника Партії регіонів. Це не просто слова, адже п. Карташова, будучи депутатом районної ради, своїми вчинками це довела. Це показали політично важливі для українського народу та сокальчан голосування в стінах районної ради, зокрема, голосування щодо вивішування совецкої символіки, згортання демократії в Україні та й зрештою питання існування української мови та інше. А також інші важливі для нашого району соціальноекономічні, які вона ігнорувала.

І якщо хтось думає, що теперішній очільник РДА кинеться, не покладаючи рук, рятувати господарку Сокальщини, то це самонавіювання, адже чіткі директиви з Києва – це успішне фальшування виборчого процесу із задіянням тиску адмінресурсу і не тільки. І вже перші кроки новопризначеного керівника Сокальської РДА виправдовують сподівання її ставлеників. Окружна комісія в 124 виборчому окрузі сформована виключно з переважної більшості наближених осіб до Партії регіонів і цих людей без перебільшення можна назвати людьми п. Карташової. З моменту свого призначення п. Карташова не займається економікою та соціальними проблемами району, а з головою поринула у передвиборні перипетії.

У той час як по всій Україні представники провладної Партії регіонів відкрито використовують адмінресурс у веденні передвиборчої кампанії, порушуючи при цьому законодавство України, п. Карташова не відстає у цих антизаконних акціях. В нас в районі відбувся безпрецедентний агітаційний акт: голова РДА, в той же час кандидат в народні депутати Карташова Н. П. особисто вручала комп’ютери в Сокальській ЗШ IIII ст. на святі Дня знань. Дані комп’ютери були придбані за бюджетні кошти управлінням освіти Львівської ОДА. На наше переконання це вручення міг робити хто завгодно з керівництва освіти чи інших чиновників РДА, тільки не кандидат в народні депутати за списком ПР під №219, і водночас голова Сокальської РДА Карташова Н. П. Адже це пряме використання службового становища в цілях агітації. Оскільки п. 2 ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» твердить, що суворо забороняється органам виконавчої влади брати участь в агітаційній кампанії. Та й, зрештою, замість того аби піти у відпустку на час передвиборчого процесу п. Карташова, порушуючи чинне законодавство, очолює Сокальську РДА і активно включається у передвиборчу кампанію, використовуючи своє службове становище. Інакше як можна пояснити появу голови та керівника апарату Сокальської РДА, відповідно, Н. Карташової та М. Христинич на засіданні окружної комісії? Це пряме втручання та тиск на роботу комісії.

Також ведуться негласні розмови з працівниками бюджетних установ та приватними підприємцями про те, як вони мають себе поводити в даній ситуації. Вже люди жаліються, що щоденні «планерки» в кабінеті голови РДА Карташової Н. П. перетворюються на засідання виборчого штабу, де обговорюється та розробляється стратегія досягнення бажаного результату на виборах.

Тому, якщо хтось очікує якогось позитиву від сьогоднішнього призначення голови РДА, то ці сподівання не варті й гроша. Адже голова РДА призначена для виконання протизаконних та антиукраїнських планів Партії регіонів, аби будьякою ціною залишитись при владі і остаточно передати зґвалтовану Україну в обійми Москви.

Я звертаюся до депутатів всіх фракцій, сьогодні наші виборці чекають від нас рішучих дій, які додадуть всім нам впевненості у боротьбі з антиукраїнським режимом ЯнуковичаАзароваТігіпка. Тому сьогодні ми повинні відкласти будьякі страхи та непевності і на політичне призначення відповісти політичним рішенням.

Сьогодні настає момент істини, і якщо хтось думає, що він сховається від рішучої та відкритої війни з цим режимом і залишиться на посаді, то він глибоко помиляється, адже завтра ви отримаєте осуд не тільки живих українців, але й мертвих, і ще ненароджених. Та й, зрештою, завтра ви станете не потрібними і для них, адже зрадник – він залишає за собою це тавро пожиттєво. Не прощають вільні люди політичних зрад. Зрадників викидають і обирають гідних. Це називається адекватною реакцією.

Я звертаюся до всіх свідомих українців в цьому залі, для яких українська ідея та українська нація і держава не пусті слова і не спосіб прикритись перед громадою, а хто й залишаються вірними тим ідеалам та переконанням, за які наша нація пролила надзвичайно багато крові.

Тому фракція ВО «Свобода» в Сокальській районній раді дає рішучий спротив діям окупаційної влади. Ми стоїмо на боці українського народу, наших виборців, які прагнуть гідно жити на своїй Богом даній землі, а не по «понятіях» кримінальноолігархічного клану. Ми люди вільні і не приймемо будьяких форм окупації, які нам накидає сьогоднішня влада. Тому ще раз повторююсь, що на політичні призначення наша реакція має бути адекватною: ми не сприймаємо ставлеників, призначення яких використати адмінресурс і зробити потрібний для влади результат і підступними махінаціями ошукати волевиявлення наших виборців. Тому фракція ВО «Свобода» вважає, що настав момент показати свою українську гідність, проявити національну позицію і висловити недовіру сьогоднішньому голові Сокальської РДА Карташовій Наталії Павлівні, як представнику нинішнього антиукраїнського режиму. Ми повинні бути сильні духом. Всі деспоти світу з їхньою зброєю і рабами – ніщо перед силою духа однієї людини з гордо піднесеною головою. А згуртована дія громади – це потужна відсіч будьяким зайдам. Людині допомогти не можна, якщо вона сама собі не допоможе.

Нині маємо одного ворога – бандитський клан, який українофобію перетворив у державну політику.

Якщо ви хочете знати, що буде завтра – підсумуйте те, що ви зробили сьогодні. Докладімо кожен максимум зусиль для того, щоби повернути нашу з вами державу обличчям до українського сонця».

Депутат Володимир Чуб (фракція «За зміни») говорив про взаємовідносини між районною радою та райдержадміністрацією, що має бути знайдений консенсус, незважаючи на те, хто які сили сьогодні представляє:

– Громадянське суспільство передбачає широку активність громадян у вирішенні проблем своїх територій. Це має здійснюватись через прийняття відповідних рішень представницькими органами влади, до яких за певним принципом делегують своїх представників територіальні громади.

Щоб зрозуміти, чому депутати районної ради цього скликання чинять так чи інакше, необхідно багато речей осмислити і проаналізувати.
У відповідності до законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» ради та депутати є суб’єктами органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад і наділені певними повноваженнями.
Яким сьогодні є склад районної ради? 50 відсотків депутатів обрані по мажоритарних округах і є безпосередньо відповідальними перед своїми громадами. Пропорційне партійне представництво також відображає настрої більшості громадян району. Тому маємо відповідний склад районної ради.

Державні адміністрації є виконавчою ланкою для забезпечення виконання функцій держави на місцях та виконання делегованих повноважень відповідними обласними чи районними радами. Стаття 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» розписує відносини державних адміністрацій з обласними та районними радами. Чітко прописані законом «Про місцеве самоврядування в Україні» делеговані повноваження можуть бути виконані лише у співпраці з депутатами за умови розуміння суті цих повноважень та передачі відповідного фінансового забезпечення. Правом прийняття остаточного рішення наділені представницькі органи – обласні та районні ради.
Сокальська РДА та її керівництво в своїй роботі по забезпеченню виконання делегованих повноважень не співпрацює з районною радою та органами місцевого самоврядування. Дуже часто, особливо останнім часом, важливі рішення приймаються без погодження з районною радою та головами місцевих рад, пропозиції депутатів районної ради не враховуються. Стратегічні завдання та напрями, що пропонуються депутатським корпусом району, свідомо ігноруються. Окремі керівні особи діють за принципом – я так вирішив/вирішила, до чого тут депутати?
Сокальська РДА регулярно порушує чинне законодавство, яке регулює взаємовідносини між районною радою та РДА, а саме: недотримання та невиконання ст. 3436 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 6567 та 7173 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту районної ради при організації роботи РДА, не забезпечує виконання в повній мірі делегованих повноважень та прийнятих рішень районної ради.

Факти невиконання рішень:

 другий рік поспіль ігнорується пропонована депутатами Програма розвитку місцевого самоврядування в питаннях заходів по фінансовій підтримці діяльності асоціації сільських та селищної рад, підтримки ініціатив місцевих рад по створенню громадських організацій, тощо;

 рішення районної ради №149 від 15 грудня 2011 р. «Про районну премію в галузі літератури імені Нестора Ріпецького» – до Дня української писемності планувалось вручення премій місцевим творчим особистостям за вагомий внесок та підтримку української мови та літератури – ціна питання 20 тисяч гривень;

 рішення №270 позачергової сесії районної ради від 5 липня цього року щодо вимоги передати/повернути приміщення адміністративної будівлі у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району в особі районної ради.

Суспільнополітична ситуація в районі також є неоднозначною. Враховуючи, що в районній раді представлені, в основному, опозиційні сили, районна державна адміністрація в особі її керівників, дуже часто нехтує пропозиціями провідних сил, не йде на конструктивні компроміси. Це призводить до напруження ситуації з багатьох питань.

Останні кадрові зміни у керівництві лише підтверджують сутність дій представників провладної сили, особливо напередодні виборів народних депутатів України. Щодо організації роботи по забезпеченню виконання делегованих повноважень у відповідності до законів «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні» – то дане питання слід винести на обговорення депутатів районної ради…
Виходячи із сказаного, депутатська фракція «За зміни» в районній раді пропонує свій проект рішення по даному питанню:

«У зв’язку з прийняттям Президією Сокальської районної ради заяви «Про суспільнополітичну ситуацію в районі» від 3 вересня 2012 р., врахувавши пропозиції депутатів, Сокальська районна рада Львівської області, вирішила:

1. Підтримати заяву Президії Сокальської районної ради «Про суспільнополітичну ситуацію в районі» .

2. Вказати голові Сокальської РДА Карташовій Н. П. на факти недотримання та невиконання ст. 3436 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 6567 та 7173 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту районної ради при організації роботи РДА, незабезпечення виконання в повній мірі делегованих повноважень та прийнятих рішень районної ради.

3. Рекомендувати голові Сокальської РДА Карташовій Н. П.:

 створити спільну з районною радою узгоджувальну раду (комісію) для знаходження найоптимальніших варіантів рішень з важливих питань по забезпеченню виконання делегованих повноважень;

 терміново вжити заходів на виконання рішення №70 ХІІІ позачергової сесії VІ скликання щодо передачі/повернення адміністративної будівлі, що знаходиться за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 26 у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району в особі районної ради. Про вжиті заходи поінформувати на наступній сесії районної ради;

 як кандидату в народні депутати за списком Партії регіонів під №219 на період виборчої кампанії, у відповідності до закону, взяти відпустку за основним місцем праці на період виборчої кампанії.

4. Скерувати рішення та заяву районної ради «Про суспільнополітичну ситуацію в районі» голові Львівської ОДА, Президентові України для реагування.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради І. Дацюка».

Депутат Ігор Хом’як: «Мені приємно, що ми так дружньо зібралися на позачергову сесію. Навіть часом не буває на черговій сесії стільки депутатів, як сьогодні. Ми «воювали» попереднє скликання по Каліщуку, тепер – знову, він взяв написав заяву… Щодо другого питання. Так, адміністрація Президента в Сокальському районі працювала погано. І ми всі їй давали оцінку, незадовільну – попередньому голові РДА. Хочу сказати, дуже сильно пам’ятаю, хто голосував «за», хто – «проти», хто був у яких настроях. І дивлюсь, зараз відробляємо попередньому голові райдержадміністрації його дуже добру роботу, яку проголосували, що вона була незадовільна. І не треба йому співати пісень, що він працював добре. Тому що ми дали йому оцінку «незадовільно». Його команда працює ще до цих пір. Якщо ми вважаємо, що вона працює. Адже чую, що одного заступника ніколи нема на роботі, інший – може слухавки не підняти. Працюють Володимир Катерина і Марія Христинич. Оце адміністрація. Відправте Карташову у відпустку, і взагалі не буде роботи. Правильно, це політична оцінка. Я є мажоритарник. Хай призначать команду, тоді як треба, нехай йде у відпустку. Але в нас йде бюджет, в дійсності потрібно працювати… Моя позиція мажоритарника: давайте працювати. Наталіє Павлівно, якщо хочете щось зробити – робіть, але не дуріть ніколи ні людей, ні депутатів».

Депутат Ігор Мороз наголосив, що вступили в осінньо-зимовий період, потрібно дбати про дитячі садочки, комунальне господарство, а не займатися політикою. Роботу, людину можна оцінювати по ділах. Коли буде звіт РДА, тоді й оцінимо роботу».

Голова РДА, депутат Наталія Карташова: «Розпинали мене сьогодні, і не тільки сьогодні, неодноразово, я до того звикла. В першу чергу, оцінку мені даватиме громада району, дійсно і направду за моєю роботою. Тому не буду звинувачувати зараз когось, не займатимусь політиканством напередодні виборів. Закликаю вас усіх до спільної роботи, до діалогу і консолідації. Бо я також їжджу по таких самих дорогах, як і ви, я також, як і ви, по два рази на місяць їжджу на станцію чи в мене добре їде машина. Так само, як і ваші діти чи ваших родичів, мої племінники ходять до тих самих садочків. Тому закликаю до спільної роботи, не займатися політиканством. Сідаємо і працюємо. Є в кожного своя позиція, я не схиляла і схиляти не буду до вступу в Партію регіонів. Кожен має своє право на волевиявлення, політичну думку. Стосовно закидів вручення комп’ютерів. Це було здійснено і наголошено, що відповідно до Програми, вони куплені за кошти обласної державної адміністрації, відділу освіти, була присутня завідуюча методкабінетом Галина Гібляк. Щодо появи голови РДА на засіданні ОВК, то ми прийшли заявити свою державницьку позицію. Бо закиди стосовно фальсифікації виборів і так далі, вони є, і знову ж є від окремих людей. Люди знають, що було сказано мною і керівником апарату. А саме, що позиція адміністрації стоїть на тому, аби вибори були проведені чесно і прозоро. А керівник апарату Марія Іванівна Христинич доповіла про забезпечення приміщеннями та необхідними матеріальнотехнічними засобами, тобто комп’ютерами, телефонами і всім решта… Стосовно схиляння у своєму кабінеті керівників бюджетних установ і підприємців до вступу у Партію регіонів чи до голосування за певні політичні сили, я на це не маю часу. Адже відколи приступила до роботи, їжджу по селах. На сьогоднішній день спілкувалася з громадами Перетік, Скоморох, Стенятина, Роятина, Суховолі. Люди приходять до мене різні, відповідаю на їхні запитання і намагаюся вирішити проблеми. На сьогоднішній день вивозять буряки, було перекриття доріг. На сьогодні питання знято, підприємці підсипали ями. Крім слів вдячності, нічого не чула. Щодо того йти чи не йти мені у відпустку. Я – депутат за списком, а закон не вимагає депутату за списком йти у відпустку. Безпосередньо займаюся своєю роботою…».

Голова районної ради Ігор Дацюк наголосив: «До серйозних кардинальних питань, які є в нас у районі, потрібно також про наради повідомляти і представників районної ради, і керівництво зокрема. Ми від районної ради, я, особисто, як голова районної ради, ніколи, ні разу не обминули керівництво райдержадміністрації щодо вирішення соціальноекономічних питань. Хочу подякувати депутатам районної ради, котрі піднімали питання щодо доріг, перевезень – Ігорю Хом’яку, Роману Шевчуку, Олегу Іванчині. Це наша спільна робота. Політика в залі присутня буде, бо районна рада приймає не тільки соціальноекономічні рішення, але й політичні. Така система, що 50 відсотків мажоритарників, інша частина представляє партії. І політика тут буде. Ми будемо: висловлювати свою позицію з тих чи інших суспільнополітичних питань, які є в нашій державі, однозначно не підтримуватимемо антиукраїнських рішень. А таких центральна влада прийняла багато. Активно і дуже уважно стежитимемо за проведенням чесних і прозорих виборів, за створенням дільничних комісій, що є, вважаю, найголовнішим. Це – обов’язок як громадянина, так і кожного нашого депутатамажоритарника, немажоритарника, представників влади і адміністрації. Це однозначно з нашої сторони буде».

Депутат Роман Шевчук зупинився на питанні вивезення цукрових буряків через село Переспа. «У цьому населеному пункті люди перекрили дорогу через те, що солодкі корені вивозили дуже багато машин. Інформація поступила в районну адміністрацію, відповідно РДА прийняла таке рішення: не приїхав ніхто звідси, не запитав, в чому причина, а приїхало три наряди міліції. Оце результат роботи райдержадміністрації…

Це несправедливо. Думаю, потрібно підтримати заяву фракції ВО «Свобода» і висловити недовіру голові райдержадміністрації».

Депутат Сергій Касьян наголосив на важкій ситуації з медикаментами. На попередній сесії проголосували за виділення коштів, сьогодні на них чекають садочки, школи, лікарні, сільські ради. Він попросив голову РДА «розрулити» цю ситуацію. Адже у ці дні можна зробити ще чимало, зокрема перекрити дахи.

Голова районної ради Ігор Дацюк сказав: «Ми звернулися після сесії з листом до райдержадміністрації відносно того, щоб попрацювати над депутатськими пропозиціями і підготувати рішення для підпису. Дочекалися відповіді від РДА – десять днів – згідно з процедурою, потрібно дотримуватися законодавства і регламенту. Відповідь надійшла негативна. Районна рада підготувала і передала рішення в райдержадміністрацію, тепер чекаємо його виконання».

На це голова РДА Наталія Карташова відповіла, що «рішення скеровано у фінансове управління, буде вивчено, опрацьовано і підписано, бо ми розуміємо, що на цей момент гальмується життєдіяльність нашого району… Щодо переспівської дороги. Передзвонив до мене Олег Антонович (Іванчина – ред.), на сьогоднішній день команда заступників не є сформована, встигати мені бути в декількох місцях немає можливості. Наряд міліції прибув, адже було перекриття дороги, це згідно з законодавством. Ми зреагували, тобто на вчорашній день відбулася відповідна нарада, на яку були запрошені найбільші підприємці, які здійснюють вивіз цукрових буряків, голови відповідних сільських рад, і ми прийшли до спільного знаменника: перевізники укладають договори з сільськими головами, і дороги будуть підсипати, щоб якомога менше було збитків для громади». На це Роман Шевчук відповів, що «на нараді був Володимир Катерина, нічого не вирішено, ями позасипали вапном, а не щебенем». Щодо доріг висловив свою думку й депутат Анатолій Василишин, зокрема, сказавши, «буває що дорогами замість двадцятитонних машин їдуть сорокатонні, перевозячи буряки», і поставив риторичне запитання: скільки протоколів на цих порушників склали працівники ДАІ?
Свої зауваження вносили депутати Юрій Круглій, Василь Панченко

Підсумовуючи, І. Дацюк наголосив, що поступило дві пропозиції: від фракції ВО «Свобода» – висловити недовіру голові РДА, і від фракції «За зміни» (тексти подані вище).

Але, як підкреслив депутат Роман Монастирський, питання недовіри повинно бути окремим проектом рішення і згідно з регламентом голосуватися таємно. Заступник голови районної ради Володимир Чуб відповідаючи, сказав, що це дійсно так, і ми не маємо права порушувати закони. А кожна фракція, вносивши пропозиції, мала б дійсно, чітко, пропрацювати механізм що і як. Тому, якщо вживаємо термін «недовіра», то він політично можливий, юридично – будуть підстави на його скасування. Якщо ми на це йдемо свідомо – це одне питання політичне. Але закон є закон, і районна рада, і адміністрація, і депутати, чи будьяка людина, повинні навчитися його виконувати. Тому треба прийняти рішення відповідальне. На президії було вирішено: кожна фракція висловлює свою позицію і приходить на сесію.

Голова районної ради запропонував пропозицію фракції ВО «Свобода» винести окремим питанням.

На голосування було поставлено пропозицію фракції «За зміни» – вона не набрала необхідної кількості голосів («за» – 37, «проти» – 1).
Після того, у сесійній залі в цілому підтримано таке рішення (проголосував 41 депутат): 1. Підтримати заяву Президії Сокальської районної ради «Про суспільнополітичну ситуацію в районі». 2. Висловити зауваження, пропозиції голові Сокальської районної державної адміністрації Карташовій Н. П. 3. Скерувати рішення районної ради голові Львівської ОДА, Президентові України. 4. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради».

Депутати розглянули й питання «Про створення тимчасової контрольної комісії із запобігання порушення виборчого законодавства», яке доповів голова районної ради Ігор Дацюк. Голова фракції «За зміни» Микола Пасько вніс пропозицію щодо зміни назви комісії. Депутати вирішили в межах повноважень районної ради створити тимчасову контрольну комісію із сприяння підготовці і проведенню виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в кількості п’яти чоловік. У її склад увійшли Роман Шевчук, Анатолій Василишин, Ігор Хом’як, Василь Бойко, Роман Запісоцький. «За» проголосувало 57 депутатів. Головою комісії обрано А. Василишина. Звіт про результати роботи тимчасової контрольної комісії заслухати на черговій сесії районної ради.

Перед «різним» на голосування було поставлене питання про внесення у порядок денний проекту рішення від фракції ВО «Свобода» щодо висловлення недовіри голові райдержадміністрації. Проте воно не набрало необхідної кількості голосів (32 – «за», 1 – «утримався»).
У «різному» виступили голова комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій Сергій Костюк, голова районної ради Ігор Дацюк, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутати Олег Кожушко, Роман Запісоцький, Богдан Красько, Ярослав Гаврилів, Роман Монастирський, Наталія Карташова, Микола Дем’янович.

Василь СОРОЧУК.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews