З сесії райради

На черговій сесії Сокальської районної ради депутати звернулися до центральної влади про відновлення роботи Борокського спиртзаводу

Завершила роботу 43 сесія Сокальської районної ради

16 жовтня відбулось ІІ пленарне засідання 43 сесії Сокальської районної ради, яке проводив голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Депутати розглянули 9 питань порядку денного. З них одне не набрало необхідної кількості голосів. Інші були підтримані. Окрім того, були заслухані три депутатські звернення, з них теж одне не підтримали.

Спочатку депутати розглянули питання та погодили розмір плати за навчання у Сокальській дитячій школі мистецтв імені Віктора Матюка. У рішенні прописано, що звільнені від оплати діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти-сироти, неповносправні та позбавлені батьківського піклування. Окрім того, районні обранці повністю звільнили від оплати дітей, військовослужбовців Збройних сил України, контрактників, які загинули при виконанні службових обов’язків або стали інвалідами І-ІІ груп. Діти, чиї батьки загинули в зоні АТО чи несуть службу в зоні операції об’єднаних сил. На половину менше платитимуть діти матерів – одиначок,  напівсироти, при умові навчання в Сокальській школі мистецтв 2-х учнів з однієї родини або навчання за двома фахами.

Вже вдруге, за ініціативи депутата, голови депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Андрія Сенюка, було винесено на розгляд сесії питання «Про оголошення “сезону тиші” в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами на території об’єктів природно-заповідного фонду Сокальського району Львівської області, з обмеженням господарської діяльності та добуванням об’єктів тваринного світу». Андрій Сенюк повідомив, що йдеться про заборону вирубування лісів лише на територіях природно-заповідного фонду.  Зокрема це стосується  урочищ «Федорівка» – 1400 га.,  «Великий ліс» – 1469 га., 52 гектарів у Великих Мостах та 150 гектарів в Рава-Руському лісництві, де є загроза знищення дубів і спостерігається всихання ясенів. Доповідач наголошував, що необхідно вжити заходів для збереження унікальної природної спадщини, яка ще є на наших теренах.

В ході обговорення цього питання було надано слова лісникам. Головний лісничий Рава-Руського лісництва Степан Андрейців також висловився проти прийняття цього рішення і запевнив, що вирубка дубів взагалі не проводиться, а санітарна рубка – лише при погоджені відповідних служб. А без неї в лісі будуть розмножуватись шкідники.

В підсумку «За» – 8 голосів і рішення не було підтримано.

Далі депутати затвердили структуру виконавчого апарату Сокальської районної ради і перейшли до бюджетного питання. Як доповіла начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова, проектом рішення пропонується внести зміни до показників районного бюджету за рахунок перерозподілу видатків. І зокрема, за рахунок зменшення резервного фонду було запропоновано виділити кошти Хлівчанській сільській раді для дошкільного закладу на придбання обладнання в сумі 20 тис.грн., а також для Сокальської центральної районної лікарні 76 тис. грн. для придбання медичного обладнання і 300 тис. грн.. для придбання інсуліну.

Дуже обурило депутатів розпорядження Кабінету Міністрів України, згідно з яким держава забрала у Мурованської сільської ради субвенцію, у сумі 4 млн. грн..Попередньо, у січні 2019 року, ці гроші були виділені з державного бюджету і скеровувались на закінчення будівництва підвідного газопроводу від села Острів до сіл Муроване, Себечів, Вербне Сокальського району. Галина Леонова наголосила, що ні Сокальська районна рада, ні Сокальська райдержадміністрація не мали повноважень, щоб вплинути на рішення Кабміну. Сокальський район був просто поставлений перед фактом, що гроші будуть вилучені, внаслідок того, що  Мурованська сільська рада не змогла вчасно провести сесію та прийняти ці кошти, через відсутність спеціаліста, який би займався бухгалтерським обліком.

На сесії був присутній Мурованський сільський голова Іван Василишин. Він наголосив, що всі необхідні документи вже зроблені і попросив допомоги депутатів, щоб повернути ці кошти та закінчити будівництво газопроводу.

В ході обговорення депутат Ігор Хомяк запропонував створити тимчасову комісію, яка б встановила, хто винен в тому, що гроші не були використані і були вилучені з району.

Далі депутати внесли зміни у кілька районних програм, прийнятим рішенням, списали заборгованість по бюджетній позичці, наданій під регіональний контракт 1998 року та надали дозвіл на оренду приміщень.

Рішенням сесії була створена тимчасова депутатська комісія, яка буде вивчати конфлікт, що виник між Сокальським ліцеєм №1 та Сокальською Малою Академією наук. Мова йде про спільне використання  приміщення класу двома освітніми закладами. Депутати Микола Поліщук та Микола Пасько внесли дві поправки до проекту рішення та озвучили їх перед присутніми. Микола Поліщук пропонував створити комісію, яка б вивчила доцільність ефективного використання приміщень Сокальською Малою Академією наук і до вирішення конфлікту дозволити Сокальському ліцею користуватись класом МАНу. Натомість голова Сокальської райради, у своїй поправці, запропонував обмежити роботу комісії одним місяцем. Зобов’язати її вивчити ефективність використання приміщень обох навчальних закладів і на наступне засідання сесії подати свої пропозиції. В результаті поправка очільника райради набрала більшість голосів.

На завершення роботи сесії депутати заслухали три звернення, від депутатів Юрія Козійчука та Олега Солодяка. Юрій Козійчук зачитав звернення колективу Борокського МПД ДП «Укрспирт» до Прем’єр-Міністра, Народного депутата, голови Львівської облдержадміністрації з проханням про підтримку у відновленні діяльності підприємства, яке з листопада 2014р простоює і не наповнює бюджет країни.

Олег Солодяк зачитав звернення до міністра охорони здоров’я Уляни Скалецької про сприяння у лікуванні жительки селища Жвирка, яка потребує трансплантації нирок. Для цього потрібно включити жінку до переліку осіб, які мають право на безкоштовну трансплантацію та лікування за рахунок коштів державного бюджету.

Обидва звернення були підтримані. Натомість чергове звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів, Львівської обласної ради та облдержадміністрації щодо формування на території Сокальського району 7 територіальних громад не набрало необхідної кількості голосів.

Голос Сокальщини на GoogleNews