5-річний пацієнт із Ковельського району потрапив до лікарні на початку червня минулого року. Волинські медики запідозрили пухлину, оскільки хлопчик сильно кашляв, гарячкував, а на рентгені виявили великий утвір середостіння.
Родина звернулася до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, де лікарі, після дообстеження, змінили діагноз. Адже, аналіз крові показував наявність бластних клітин, тож стало очевидно, що у дитини – гостра лейкемія. Один із варіантів цієї хвороби характеризується збільшенням лімфатичних залоз у грудній порожнині.
«Стан маленького пацієнта був важкий, лікувати потрібно було негайно. Йому розпочали програмну хіміотерапію, яку хлопчик успішно завершив. Три етапи протокольного лікування тривали 9 місяців та були ефективними. Зараз у пацієнта ремісія, певний час він отримуватиме підтримувальну терапію (у таблетованій формі) в амбулаторних умовах», – зауважила лікар-гематолог дитячий Олена Степанюк.
«Коли рідні Романа звернулись за допомогою, ми уже оговтались від шоку перших місяців повномасштабної війни та цілком адаптувались до роботи у воєнний час. Не було таких частих тривог і потрібні медикаменти у нас теж були. До того ж у пацієнта був стандартний випадок, з яким ми досить часто мали справу до війни, тож розпочали лікування», – наголосила завідувач гематологічного відділення Центру Ірина Цимбалюк-Волошин.
Як зазначили фахівці Центру, хронічний стрес, у якому перебувають діти під час війни, послаблює імунну систему. Відтак, вона уже не так ефективно функціонує, що створює кращі умови для поширення злоякісних клітин.
Зараз у гематологічному відділенні ще близько 25 пацієнтів з різних регіонів: Одещини, Рівненщини, Дніпропетровщини та Закарпаття. Найчастіша онкогематологічна патологія у дитячому віці – гостра лейкемія та лімфома.