З сесії райради

Активна та злагоджена робота депутатів Сокальської районної ради дала результат

У порядку денному другої сесії шостого скликання Сокальської районної ради було дев’ятнадцять питань. Серед них одне з найважливіших  про районний бюджет Сокальського району на 2011 рік, яке супроводжувала велика і скрупульозна праця як до сесії, так і на самому засіданні депутати брали активну участь в обговоренні, подавали пропозиції. Доповідь з цього питання начальника фінансового управління РДА Світлани Ксьонжик та рішення районної сесії читайте на другійтретій сторінках сьогоднішнього числа часопису.

Депутатів привітали сивочолі ветерани визвольних змагань, політв`язні, члени хору "Повстанець", котрі, окрім віншувань, подарували присутнім пісню про Степана Бандеру та колядку.  Депутат Львівської обласної ради Олександра Небожук поздоровила депутатів районної ради з їх обранням, побажала, щоб Господь провадив їх на добрі діла і висловила сподівання на плідну співпрацю, незалежно від їх політичних переконань, "бо згода будує, а незгода руйнує".

Опісля перейшли до питань з одного боку чисто технічних, але саме вони регулюють роботу та перебіг засідань сесій, отже, було обрано редакційну і лічильну комісії та секретаріат сесії.

Головуючий на сесії голова районної ради Ігор Дацюк оголосив про реєстрацію депутатських фракцій. А це фракції "Батьківщина"  голова Олег Кожушко, НРУ та "Наша Україна"  Василь Козира, Конгресу українських націоналістів  Роман Монастирський, "За зміни"  Микола Пасько, "Свобода"  Роман Запісоцький, "За Україну!"  Василь Бойко. Проте депутат Лариса Фарин зачитала заяву від "Нашої України" про вихід з фракції. Тепер депутатам від НРУ та "Нашої України" потрібно визначитися.

Опісля депутат Роман Запісоцький запропонував, аби депутатські запити та звернення розглядати на початку сесії. Ця пропозицію була підтримана і від фракції ВО "Свобода" озвучили дві заяви: перша стосувалася політичних переслідувань в Україні, друга  про наступ влади Російської Федерації на права і свободи українців, котрі проживають у сусідній країні. Хоча, як повідомив голова районної ради Ігор Дацюк, подібне звернення з приводу політичних репресій в Україні на президії районної ради склали представники інших фракцій районної ради (воно надруковане у минулому номері газети "Голос знад Бугу"). З депутатським запитом, у якому йдеться про залізничнодорожний переїзд між Забужжям і Опільсько, де вже неодноразово ставалися аварії, отже, його треба убезпечити, виступив депутат Євген Матвіїв.

Оперативно на сесії розглянули питання про встановлення рангу голові Сокальської районної ради, затвердили склад депутатських комісій, утворили Президію ради та затвердили положення про неї, а також про депутатські комісії й про помічникаконсультанта депутата районної ради. Активніше обговорювали, подавали пропозиції депутати, розглядаючи питання "Про затвердження регламенту Сокальської районної ради VI скликання", з яким доповідали заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб та голова комісії з регламенту та депутатської етики Орест Пурський. Пропозиції до регламенту вносили депутати Василь Смолинець, Василь Панченко, Тарас Личко, Роман Запісоцький, Андрій Сенюк та ін.

Затверджено розпорядження голови РДА (доповідала Світлана Ксьонжик).

Сесія дала дозвіл на прийняття з комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст району в спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району в особі Сокальської районної ради та вирішила передати в оперативне управління Сокальської центральної районної лікарні з їх фінансуванням з 1 січня 2011 року за рахунок коштів районного бюджету фельдшерськоакушерські пункти.

Голова районної ради має створити комісію з приймання-передачі ФАПів. Ця процедура буде забезпечена у відповідності з чинним законодавством. Включити ФАПи в структуру Сокальської ЦРЛ з їх фінансуванням з 1 січня 2011 року. А ЦРЛ подати пропозиції щодо внесення змін до статутів ФАПів, статуту Сокальської ЦРЛ та забезпечити процедуру внесення змін до статутів ФАПів та до статуту Сокальської ЦРЛ (доповідав Тарас Кравчук).

Питання "Про затвердження Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району на 2011 рік" доповів перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Катерина.

Ця Програма розроблена з метою втілення на рівні району єдиної державної політики розвитку України, забезпечення узгоджених спільних дій районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування, визначення конкретних завдань щодо ефективного використання наявного природного, виробничого і трудового потенціалів, забезпечення стабільного розвитку економіки та підвищення добробуту громадян. Вона базується, у першу чергу, на адекватній оцінці ситуації, що склалася протягом 20092010 років, наявних проблемних питаннях в районі, впливу внутрішніх та зовнішніх чинників розвитку економіки України,  сказав доповідач.

Він розповів про цілі та пріоритети Програми, розвиток основних галузей матеріального виробництва, соціальної сфери та рівень життя населення.

Згідно з вимогами доручення Президента України та з метою забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, прийнято розпорядження голови ОДА "Про затвердження дорожньої карти з оптимізації мережі бюджетних установ". На його виконання по Сокальській ЦРЛ з 1 січня цього року буде проведено скорочення 20 ліжок, в т. ч: 10 гастроентерологічних; 10 терапевтичних, що відповідно призведе до скорочення штатних одиниць і дасть економічний ефект в загальній сумі 982,8 тис. грн. Планується передача 15 ліжок Хоспісу на баланс служби соціального забезпечення, з орендою приміщення лікарні, що дасть економічний ефект протягом року 737,1 тис. грн. Згідно з планом оптимізації шкільної мережі передбачається спільно з громадами сіл розглянути питання про закриття Залижнянської ЗШ І ст., Піддубнівської ЗШ І ст.; відкриття Лещатівського НВК "ЗШ І ст.дитячий садок"; другої дошкільної групи на базі Завишенського НВК "ЗШ І ст.  дитячий садок", а також ще однієї дошкільної групи на базі Сокальського НВК "ЗШ І ст.  дитячий садок"; реорганізацію Мурованської ЗШ ІІІІ ст. у Мурованський НВК "ЗШ ІІІ ст.  дитячий садок", Тудорковицької ЗШ ІІІ ст. в Тудорковицький НВК "ЗШ дитячий садок",  підкреслив В. Катерина.

Свої пропозиції та побажання вносили депутати Євгеній Марфюк, Роман Монастирський, Микола Пасько, Сергій Костюк, Богдан Шклянка, Лариса Фарин, Роман Запісоцький, Олег Кожушко, Ігор Дацюк, Тарас Личко та інші. Виступив й голова РДА Микола Мисак, котрий закцентував увагу на тому, що Програма – це тільки наміри, до неї можна буде вносити й інші питання на сесіях районної ради. Він, зокрема, підтримав пропозицію О. Кожушка викооремити декілька основних питань з Програми і їх виконати.

Депутати затвердили Програму соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району на 2011 рік, а потім й міжбюджетні угоди на цей рік (доповідала Світлана Ксьонжик).

Як згадували вище, про районний бюджет Сокальського району на 2011ий доповіла начальник фінансового управління Світлана Ксьонжик. Співдоповідь зробив голова депутатської комісії з питань бюджету соціальноекономічного розвитку та інвестицій Сергій Костюк.

 Торкнуся порівняння деяких бюджетних призначень та процесу прийняття бюджету,  сказав С. Костюк.  Зазначу, що районний бюджет 2011го складно назвати бюджетом розвитку  радше це бюджет виживання. Наш район є субвенційним, 80% доходів складають субвенції з державного бюджету. Тому і розподіл коштів є запланований із Кабміну. Цифри 2011 року не дозволять нам провести необхідні капітальні ремонти та закупити обладнання.

Щодо поточних видатків спостерігаємо різницю не в користь бюджету 2011 року:

Розпорядники         2011           2010              різниця      % 2011/2010

Відділ освіти         76542200    80366900      3824700            95

Районна рада      1099570      1195510              95940            92

Лікарня                  37871300    39667300       1796000            95

Відділ культури     8099960      9175910         1075950            88

Управління праці та
соцзахисту (терцентр) 2724750      3085200   360450            88

Оскільки у 2011ому законом про Державний бюджет заплановано зростання мінімальної заробітної плати, дефіцит коштів відображається на інших статтях, зокрема по Сокальській ЦРЛ асигнування на медикаменти у 2011 році становлять 1675300 грн, або 37% від 2010 р., витрати на продукти харчування 675700  82% від 2010 р. Отже, можемо констатувати  лікування для людей стане дорожчим, з таким бюджетом безкоштовна медицина це  фікція.

Депутат розповів й про дванадцять районних програм, торкнувся й процесу прийняття бюджету.

На жаль, стало традицією прийняття державного бюджету в терміни, які не дозволяють якісно опрацювати та прийняти місцеві бюджети,  підкреслив С. Костюк.  Закон про державний бюджет був прийнятий 23 грудня 2010 р., крім того основоположний, що впливає на надходження, а саме податковий кодекс  2 грудня. Стислі терміни не дозволили зробити ґрунтовний аналіз видатків та надходжень. Думаю, що депутатський корпус зможе проконтролювати ефективність використання коштів районного бюджету та зреагувати відповідним чином у випадку виявлення будьяких порушень.

Свої думки висловили й депутати Богдан Шклянка, Роман Монастирський, Роман Личко, Євген Матвіїв, начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик. В основному вони стосувалися оздоровлення дітей. А Василь Смолинець підкреслив, що "бюджет  це – фінансова конституція нашого народу". Слово взяв й голова РДА Микола Мисак, котрий визнав, що "дохідна частина є об’єктивна і реальна, видаткова  дуже жорстка. Мусимо усвідомити, що немає грошей й повинні орієнтуватися певний час економити. Захищені статті будуть профінансовані. За основу бралася позиція балансоутримувачів, бо вони несуть всю відповідальність. До ваших питань прислухатимемося…".

Потім депутати розглянули й затвердили загальнорайонні програми, які у 2011 році фінансуватимуться з районного бюджету. Це питання доповідав заступник голови районної ради Володимир Чуб. Є дванадцять програм. Це  підтримки діяльності народного духового оркестру; культурнопросвітницьких та інформаційнопрезентаційних заходів; малого підприємництва; соціального захисту окремих категорій населення; наймасовіших видів спорту; підвищення родючості грунтів; галузі тваринництва; виконання робіт по лісовому господарству; захисту сільськогосподарських угідь від заболочення; розвитку насінництва; зміцнення матеріальних баз ТРК "Сокаль" та газети "Голос знад Бугу". А в. о. начальника відділу земельних ресурсів Степан Шевчук доповів "Програму розвитку земельних відносин та охорони земель", яка фінансуватиметься з обласного і місцевих бюджетів. В обговоренні взяли участь Василь Смолинець, Сергій Касьян, Микола Дем’янович, Ігор Дацюк, Сергій Костюк, Роман Монастирський, Василь Панченко, Роман Шевчук.

Далі депутати затвердили штатний розпис та кошторис видатків на утримання районної ради та її виконавчого апарату на 2011 рік (доповідав Ігор Дацюк), план роботи ради на цей рік (Володимир Чуб). Запитували керівників районної ради й ділилися думками Олег Кожушко, Марія Поліщук, Петро Пилипчук, Василь Бойко, Євген Матвіїв, Василь Смолинець, Роман Запісоцький, Роман Монастирський, Роман Шевчук, Лариса Фарин.

Сесія надала відділу освіти дозвіл на укладення договорів оренди терміном на два роки, нежитлових приміщень шкіл сіл Спасів, Тартаків, Волиця, Хлівчани, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району для використання відділом культури і туризму під навчальні класи для ведення уроків викладачами дитячої •школи мистецтв ім. Віктора Матюка, як для бюджетних установ (доповідав Тарас Кравчук).

Також внесено зміни до рішення районної ради №300 від 24 липня 2009 р. "Про реорганізацію Сокальських ЗШ ІІІІ ст. № 2, 3, 4, Тартаківської ЗШ ІІІІ ст., Забузької ЗШ ІІІІ ст. в школи нового типу". Пункт 4 рішення викладено в такій редакції : "Встановити керівникам та педагогічним працівникам Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №2ліцей", Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4ліцей", Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №3колегіум", Тартаківського НВК "ЗШ І ІІІ ст.ліцей", Забузького НВК "ЗШ І  ІІІ ст.ліцей" підвищення посадових окладів за викладання в ліцейних класах в розмірі 10% посадового окладу".

У "різному" голова РДА Микола Мисак подякував депутатам, що підтримали бюджет. Він також наголосив на допомозі багатодітним сім"ям, яку надавали продуктовими наборами до Різдвяних свят і цю практику потрібно зберегти цьогоріч. На це й погодився депутат Петро Пилипчук, підприємство яке він очолює, вже підготувало подарунки. Районні обранці погодилися з цією пропозицією. Правда, свої думки висловили Василь Козира та Роман Запісоцький, котрі наголосили, що дійсно потрібно допомагати багатодітним, але тим, хто цього насправді більше потребує. Останній також зачитав запит до голови РДА щодо присвоєння звання "Матигероїня" багатодітним матерям, котрі мешкають на території Варязької сільської ради, адже це питання "зависло" ще з 2008 року.

В загальному сесія пройшла конструктивно, депутати намагалися дослухатися до думок один одного, в результаті – робота була плідною.

Оксана ПРОЦЬ, Василь СОРОЧУК.

Фото Оксани Проць.

Голос Сокальщини на GoogleNews