Здоров'я

100 тисяч євро зібрали у Фрайбурзі для реабілітаційного центру у Львові

В німецькому Фрайбурзі, що є містом-побратимом Львова, на благодійному концерті міського оркестру зібрали 40 тис. євро для реабілітаційного центру UNBROKEN. А міська рада Фрайбурга додала до цієї суми ще 60 тис. євро.

Нагадаємо, благодійний захід відбувся вчора, 8 березня, у межах проєкту «НаДія – Надія і Дія», який реалізували Католицький університет Фрайбурга спільно з Католицьким університетом Львова. Його мета – обмін досвідом та вивчення нових підходів у роботі з людьми, які пережили травми внаслідок російської агресії.

Від Львова участь у заходах взяли дружина міського голови Катерина Кіт-Садова, керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Марта Матюшко та керівниця управління зовнішніх зв’язків і промоції ЛМР Тетяна Хабібрахманова. .

Довідка

Проєкт «НаДія – Надія і Дія» реалізують з травня 2023 року. За цей час на базі Католицького університету Фрайбурга пройшли навчання понад 100 фахівців із 4-х медичних закладів Львова, УКУ та БФ «Карітас України», а також підготували 32 тренери для поширення отриманих знань.

Фрайбург є містом-побратимом Львова з 1989 року. У червні 2022 року мер Фрайбурга Мартін Горн був з візитом у Львові: тоді він разом з Андрієм Садовим відвідали найбільше модульне містечко для українців у Львові, а також Перше ТМО у Львові. Також Фрайбург став одним із перших партнерів створення реабілітаційного корпусу центру UNBROKEN у Львові, надавши 500 тисяч євро на будівництво одного з поверхів центру.

Реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце у Львові, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Мета центру – аби люди з воєнними травмами не мусили їхати на лікування за кордон, а рятувати, протезувати, реабілітувати їх можна було в Україні.

Голос Сокальщини на GoogleNews